Szczepionka przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu ponownie dostępna

08.03.2024

Informujemy, że ponownie dostępna jest szczepionka Ixiaro przeciw JEV. Zapraszamy na konsultacje i szczepienia.

Szczepionka przeciw durowi Typhim Vi ponownie dostępna

02.03.2024

Informujemy, że ponownie dostępna jest szczepionka Typhim Vi przeciw durowi brzusznemu. Zapraszamy na konsultacje i szczepienia.

Szczepionka przeciw dendze dostępna w naszej Poradni

20.02.2024

Uprzejmie informujemy, iż w najbliższych dniach pojawi się u nas szczepionka przeciw jednej z najczęstszych chorób tropikalnych - dendze. Preparat Qdenga to żywa, podawana podskórnie dwudawkowa szczepionka, która może być stosowana zarówno u osób, które chorowały na dengę, jak również u tych, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z żadnym typem wirusa wywołującego tę chorobę. Schemat szczepienie jest 2-dawkowy, z drugą dawką w odstępie 3 miesięcy od pierwszej. Z tego powodu trzeba się zgłaszać odpowiednio wcześniej przed wyjazdem, żeby zdążyć podać obie dawki zanim nadejdzie dzień wylotu. Zapraszamy na konsultacje i szczepienie.

Nowa szczepionka przeciw durowi brzusznemu

12.02.2024

Uprzejmie informujemy, iż mamy w ofercie doustną szczepionkę przeciw durowi brzusznemu - Vivotif. Wykazuje ona podobną skuteczność do stosowanego dotychczas domięśniowego Typhim Vi, natomiast chroni dłużej - do 3 lat. Może być stosowana u dorosłych i u dzieci po 5 roku życia. Co ważne, kapsułki powinny być przyjmowane na czczo.

Kłopoty z dostępnością szczepionek

07.02.2024

Sukcesy na polu naszego ciągłego rozwoju i szkoleń nie idą niestety w parze z zaopatrzeniem polskiego rynku farmaceutycznego w szczepionki. Pod koniec stycznia otrzymaliśmy informacje z różnych hurtowni, że nadchodzą kłopoty z dostępnością szeregu szczepionek w najbliższych tygodniach lub nawet miesiącach. Niedostępne będę szczepionki przeciw durowi brzusznemu, WZW A (Havrix), wściekliźnie i jest to związane z generalnymi niedoborami preparatów na rynku polskim. Obecnie kończy nam się zapas szczepionek przeciw durowi brzusznemu, ale staramy się ściągać te szczepienia skąd się da, nawet pojedyncze sztuki.

Poradnia Medellan w gronie najlepszych poradni medycyny podróży na świecie

02.01.2024

Poradnia medycyny podróży Medellan jest jedyną poradnią medycyny podróży w Warszawie, która zdobyła międzynarodowy certyfikat The ISTM Certificate of Knowledge. Wyżej już dojść nie możemy. To jest najważniejszy i najbardziej prestiżowy certyfikat w świecie medycyny podróży. Został on stworzony po to by wystandaryzować opiekę w obrębie medycyny podróży na najwyższym poziomie i zapewnić podróżnikom dostęp do dobrej jakości wiedzy w różnych krajach bazujących na wiarygodnych danych epidemiologicznych i strategiach prewencyjnych. Dr Milena Dorosz zdała egzamin do ISTM jeszcze w 2023.

Dostępna nowa doustna szczepionka przeciw cholerze

11.04.2023

Informujemy uprzejmie, że jesteśmy pierwszą Poradnią Medycyny Podróży, w której dostępna jest nowa doustna, jednodawkowa szczepionka przeciw cholerze - Vaxchora. Jest to szczególnie korzystne z powodu braku dostępności drugiej, stosowanej od lat, szczepionki - Dukoralu.

Ceny szczepionek

02.04.2023

Ceny szczepionek podążają za wzrostami dosłownie wszystkich produktów wokół nas. W styczniu mieliśmy podwyżki szczepionek firmy GSK, teraz, od kwietnia wzrastają szczepionki produkcji Sanofi Pasteur. Coraz więcej podróżnikó waha się na naszych konsultacjach czy wykonać wszystkie zalecane szczepienia. Jest nam niezmiernie przykro z tego powodu. Ostatnie wzrosty cen zaskoczyły nas również. Wówczas podjęliśmy decyzję o zmianie cen od 01.04.2023. Z uwagi jednak na dość duże zapasy szczepionek po starych cenach zdecydowaliśmy, że do końca kwietnia pozostawimy ceny na dotychczasowym poziomie.

Brak szczepionki przeciw cholerze (Dukoral)

18.12.2022

Szanowni Państwo, z powodu ogólnego braku dostępności w hurtowniach nie możemy niestety do lutego 2023 zaoferować Państwu szczepionki przeciw cholerze o nazwie Dukoral. Najmocniej przepraszamy. Poinformujemy na stronie internetowej jak tylko szczepionka będzie ponownie dostępna.

Szczepionka przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu ponownie dostępna

03.11.2022

Szanowni Państwo, szczepionka przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu jest ponownie dostępna. Informujemy tym samy, że obecnie mamy dostępne wszystkie szczepionki wymienione w naszym cenniku.

Brak szczepionki przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu

31.08.2022

Uprzejmie informujemy że nie posiadamy obecnie szczepionki przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepionka jest niedostępna na rynku polskim w hurtowniach i aptekach.

Szczepienia przeciw COVID nie w Poradni Medellan

07.09.2021

W związku z zapytaniami telefonicznymi i mailowymi informujemy, że w Poradni Medycyny Podróży Medellan nie wykonujemy szczepień przeciw COVID-19. Nie robimy również badań na obecność wirusa dla podróżników.

Przerwa w dostępnośći szczepień przeciw Polio

04.09.2021

Drodzy Podróżnicy, uprzejmie informujemy, że na rynku brakuje szczepionek przeciw polio. Dotyczy to zarówno preparatu monowalentnego czyli Imovaxu Polio, jak i preparatów złożonych zawierających szczepionkę przeciw polio.

Wpisy dotyczące szczepienia p/COVID-19 do żółtych książeczek

16.05.2021

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że mamy zasadę, że wpisujemy do żółtych książeczek jedynie szczepienia wykonane w naszej przychodni. W związku z tym nie udostępniamy usługi przepisania szczepienia przeciw COVID-19 do Państwa żółtych książeczek. Zaświadczene o szczepieniu można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta.

Poradnia ponownie otwarta

05.04.2021

Chcielibyśmy uprzejmie poinformować, że poradnia jest ponownie otwarta. Ostatni rok był również dla nas szczególnie ciężki, bo wszyscy nasi eksperci są specjalistami chorób zakaźnych i działali na froncie walki z COVID-19 oraz dlatego, że medycyna podróży została szczególnie dotknięta przez pandemię. Tym niemniej spodziewamy się, że czwartej fali nie będzie i z biegiem czasu wrócimy do tego, co na czym znamy się najlepiej.

Działanie przychodni w pierwszym kwartale 2021 roku

18.01.2021

Informujemy,ze od stycznia do marca 2021 pracujemy w ograniczonym zakresie. Wykonujemy tylko wizyty doszczepienne szczepień uprzednio rozpoczętych w naszej poradni. Przepraszamy za tymczasowe ograniczenia w dostępności konsultacji. Od kwietnia wracamy z poszerzonym grafikiem zapisów.

Tymczasowe wstrzymanie działania przychodni

15.05.2020

Uprzejmie informujemy, że przychodnia wznowiła działalność. W związku z zamknięciem granicy w chwili obecnej skupieni jesteśmy na kontynuacji już wcześniej rozpoczętych szczepień, ale w miarę otwierania się naszego kraju zapraszamy do kontaktu z przychodnią.

Tymczasowe wstrzymanie działania przychodni

13.03.2020

Drodzy podróżnicy, w związku z powrotem kontroli granicznej, wstrzymaniem ruchu transgranicznego i tym samym podróży zdecydowaliśmy się zamknąć naszą przychodnię. W przyszłym tygodniu planujemy wykonywać jedynie doszczepienia konieczne, które nie mogą być wstrzymane. Wszystkie konsultacje zostają odwołane na długi czas walki z epidemią. Nasz adres e-mailowy wciąż działa - prosimy przesyłać pytania tą drogą.

Brak szczepionki przeciw durowi brzusznemu

04.03.2020

W dniu dzisiejszym skończył się nam zapas szczepionki przeciw durowi brzusznemu. Szczepionka ta nie jest obecnie dostępna w aptekach i hurtowniach. Ma się ponownie pojawić w sprzedaży w połowie marca.

Nowe ceny szczepionek

24.02.2020

W związku ze wzrostem cen szczepionek od 2020 roku z pewnym opóźnieniem jesteśmy zmuszeni wprowadzić również poprawki cenowe na szczepionki w naszej przychodni. Z paroma wyjątkami, w ogromnej większości szczepionek ceny wzrosły o 5 złotych. Ceny obowiązywać będą od 01.04.2020. Osoby zapisane przed wzrostem cen obowiązują wcześniejsze ceny.

Kłopoty z dostępnością szczepionki przeciwdurowej Typhim Vi

23.02.2020

Uprzejmie informujemy, że na przełomie lutego i marca mogą wystąpić przejściowe kłopoty z dostępnością szczepionki Typhim Vi, przeciw durowi brzusznemu. Mamy informację, że szczepionka będzie dostępna od połowy marca.

Prosimy dokonać wyboru rodzaju konsultacji przed umówieniem na wizytę

18.12.2019

Uprzejmie prosimy i przejrzenie cennika naszych konsultacji przed umówieniem się na wizytę i wybór tej, która odpowiada Państwu najbardziej. Nadal często zdarzają się osoby, które umawiają się konsultację w sprawie szczepień z ich wykonaniem, a potem na konsultacji proszą o pełną konsultację z omówieniem innych zagrożeń (biegunka podróżnych, choroba wysokościowa, malaria, inne choroby przekazywane przez komary, jet lag itp.). Pełne konsultacje z omówieniem wszystkich zagrożeń trwają o ok. 20-30 min dłużej i nie jesteśmy w stanie dokonać na szybko zamiany, stąd prośba o nieco większą uwagę przy analizie naszego cennika.

Havrix Junior ponownie dostępny

16.05.2019

Zapraszamy do szczepień przeciw wzw typu A dzieci szczepionką Havrix Junior. Po wielu miesiącach niedostępności tej jedynej szczepionki przeciw temu wirusowemu zapaleniu wątroby przenoszonemu drogą pokarmową jest ona ponownie dostępna.

Problemy z dostępnością szczepionek

08.02.2019

Krótkie uaktualnienie na temat dostępności różnych szczepionek. Nadal brakuje szczepionek Havrix Junior (szczepionka przeciw wzw A dla dzieci). Najwcześniej pokażą się one na rynku w 3. kwartale 2019 roku. Jak tylko będą dostępne w naszej przychodni, ogłosimy to w aktualnościach.
Mamy bogate zapasy szczepionek przeciw wzw A dla dorosłych. Szczepionka Hepavax Gene-TF przeciw wzw typu B przestała być dostępna, na dzisiaj dysponujemy jeszcze ostatnimi sztukami. Nadal dostępne są szczepionki Euvax oraz Engerix B.

Nowe ceny konsultacji

06.01.2019

Uprzejmie informujemy, że ogłosiliśmy nowy cennik konsultacji na rok 2019. Nowe ceny zaczną obowiązywać od początku lutego. Osoby zapisane na konsultacje przed ogłoszeniem tego cennika, obowiązują stare ceny.

Powrót dr Mileny Dorosz z misji medycznej

01.12.2018

Dr Milena Dorosz wróciła z Birmy z nowymi doświadczeniami. Od początku grudnia ponownie oferuje Państwu swoje konsultacje w naszej poradni. Zapraszamy do umawiania się w recepcji.

Dr Milena Dorosz na misji medycznej w Birmie

01.10.2018

Po raz drugi w swoim życiu zawodowym, współorganizator Poradni, dr Milena Dorosz wyjechała na dwumięsięczną misję medyczną do Birmy. Podobnie jak rok temu będzie zajmować się wszelkimi internistycznymi i zakaźnymi chorobami mieszkańców ubogich rejonów Birmy. Oczekujemy dalszego gromadzenia doświadczenia niezbędnego do pracy w naszej Poradni, szczególnie z pacjentami wracającymi z rejonów egzotycznych. Już od 1 grudnia 2018 roku dr Dorosz będzie mogła ponownie zaproponować konsultacje w Poradni.

Mniej terminów, mniej możliwości konsultacji do 01.12.2018

05.09.2018

Bardzo przepraszamy, ale z powodu wyjazdu jednego z naszych głównych konsultantów, dr Mileny Dorosz na 2-miesięczną misję medyczną do Azji, znacznie zmniejszy się ilość dostępnych terminów do konsultacji. Konsultacje nadal przeprowadzać będą dr Barbara Barton, dr Maria Marczak oraz dr Jan Gietka (szczepienia). Takie czasowe zmniejszenie potencjału konsultacyjnego potrwa do końca listopada. Od grudnia będziemy pracować w pełnym składzie.

Powrót szczepionki Havrix Adult

24.08.2018

Po przejściowych problemach mamy ponownie dostępne szczepionki Havrix Adult. Zabezpieczyliśmy dużą liczbę szczepionek dla podróżników przygotowujących się z nami do wyjazdów.

Brak szczepionki Havrix Junior

18.07.2018

Skończyły się nasze zapasy szczepionki przeciw WZW typu A dla dzieci (Havrix Junior). Posiadamy jeszcze ostatnie sztuki zarezerwowane dla chorych już zapisanych do naszej przychodni. Kolejne dostawy powinniśmy mieć w ciągu kilku miesięcy. Jak tylko szczepionka pojawi się w naszej ofercie, poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej.

Szczepionki przeciw wzw A ponownie dostępne!

05.07.2018

Zgodnie z zapowiedziami z czerwca, ponownie mamy duży zapas szczepionek przeciw wzw typu A (Avaxim). Serdecznie zapraszamy do przychodni!

Brak szczepionek przeciw wzw typu A

12.06.2018

Niestety skończył się nam cały zapas szczepionek przeciw wzw typu A. W tej chwili czekamy na kolejne dostawy, które powinny się pojawić w lipcu 2018 roku.

Końcówka szczepionek przeciw wzw typu A

22.05.2018

W związku z ponownym brakiem szczepionek przeciw wzw typu A w hurtowniach i aptekach kończą się również i nasze zapasy. Pozostała w naszych lodówkach ilość szczepionek starczy prawdopodobnie do ok. 04-08.06.2018. Prosimy na bieżąco dowiadywać się w recepcji przychodni odnośnie dostępności podczas planowanej przez Państwa konsultacji.

Ponowna dostępność szczepionek przeciw wzw typu A

14.02.2018

Zgodnie z zapowiedziami udało nam się sprowadzić szczepionki przeciw wzw typu A (Havrix Adult). Zapraszamy wszystkich podróżników. W chwili obecnej mamy zabezpieczone dla Państwa kilkadziesiąt dawek tych "białych kruków". Pracujemy nad kolejną porcją szczepionek.

Szczepionki przeciw wzw typu A dla dzieci ponownie dostępne

08.02.2018

W naszej ofercie ponownie pojawiły się dziecięce szczepionki przeciw wzw typu A. Zapasy są duże i starczą nam na kilka miesięcy. Serdecznie zapraszamy.

Brak szczepionki przeciw wzw typu A

15.01.2018

Jest nam bardzo przykro, ale skończyły nam się zapasy szczepionki przeciw wzw typu A. W chwili obecnej czekamy na kolejne dostawy, które mają pojawić się w lutym 2018 roku. Jak tylko szczepionka pojawi się na stanie poinformujemy w aktualnościach na stronie.

Zapisy na wizyty tylko telefonicznie

10.01.2018

Z powodu licznych zapytań drogą e-mailową oraz przez naszą stronę facebookową dotyczących umawiania terminu wizyty chcielibyśmy uprzejmie przypomnieć, że na konsultacje zapisywać się należy telefonicznie pod numerem telefonu: 22-8261160.

Powrót dr Dorosz, urlop dr Aleksandry Lasoty

22.12.2017

Uprzejmie informujemy, że po kilkumiesięcznej wyprawie do Azji Południowo-Wschodniej do Przychodni wróciła dr Milena Dorosz. Pani Doktor jest świeżo po praktyce w ramach misji medycznej w Birmie, gdzie zebrała bogate doświadczenie w zakresie problemów, z którymi zetknąć się mogą podróżujący w te regiony świata. Tym samym na miesięczny wyjazd do Azji Południowo-Wschodniej wyjechała Pani Doktor Aleksandra Lasota. Wraca do nas pod koniec stycznia.

Brak dziecięcej szczepionki przeciw WZW typu A

22.12.2017

Uprzejmie informujemy, że nie posiadamy dziecięcej dawki szczepionki przeciw WZW typu A. Szczepionka ta jest w tej chwili niedostępna na rynku polskim. Ostatnie dawki mamy zarezerwowane na konsultacje pacjentów będących już pod naszą opieką, w trakce cyklu szczepień. W sytuacji ponownej dostępności zamieścimy informację w dziale aktualności na naszej stronie internetowej. Szczepionka przeciw wzw typu A dla dorosłych jest stale dostępna w Przychodni i mamy jej duże zapasy. Zapraszamy!

Nowe ceny za konsultacje

17.12.2017

Po 2 latach stałych cen za konsultację zdecydowaliśmy się zmienić cennik. Niestety konsultacje w naszej przychodni będą droższe, ale zdecydowaliśmy się w cenie konsultacji uwzględnić wydawanie żółtej książeczki do każdego wykonanego szczepienia, które do tej pory kosztowało dodatkowo 15 PLN. Wzrost cen wynika z faktu, że jakość konsultacji w Przychodni Medellan jest nie do porównania z innymi konsultacjami w zakresie medycyny podróży oferowanymi w Warszawie. Konsultacje w naszej przychodni trwają zwykle 45-60 minut, omawiamy dokładnie każde zagrożenie w wybranym przez Państwa regionie, wypisujemy recepty na potrzebne leki lub w celu skompletowania nasze autorskiej apteczki podróżnej. Nasze konsultacje bazują również na wiedzy z najnowszych wytycznych w szybko zmieniającym się świecie medycyny podróży.

Szczepionki przeciw wzw typu A ponownie dostępne

08.11.2017

Udało nam się sprowadzić dużą porcję szczepionek przeciw wzw typu A. Kolejna dostawa planowana jest na początek przyszłego tygodnia. Zapraszamy do poradni na szczepienia.

Brak szczepionek przeciw WZW typu A

02.11.2017

Pozostały nam ostatnie sztuki szczepionki Havrix Adult, które zostaną podane zapisanym chorym w najbliższych dniach. Robimy co w naszej mocy, żeby uzyskać kolejne sztuki. Prosimy odwiedzać podstronę aktualności - jak tylko szczepionki znowu się pojawią ogłosimy to tutaj.

Brak Avaximu

20.10.2017

Bardzo nam przykro, ale w chwili obecnej nie mamy już dostępnej szczepionki Avaxim przeciw WZW typu A. Szczepionka ta nie jest dostępna obecnie na polskim rynku. Nadal wykonujemy szczepienia przeciw WZW typu A szczepionką Havrix Adult i Junior.

Wydłużenie oczekiwania na konsultacje

10.09.2017

Najmocniej przepraszamy, ale z powodu bardzo dużego zainteresowania naszymi konsultacjami czas oczekiwania na konsultacje w Poradni Medellan wydłużył się do ok.2 tygodni. Jesteśmy obecnie w okresie intensywnego szkolenia kolejnych lekarzy, którzy wkrótce rozpoczną współpracę z poradnią.

Avaxim dostępny

07.09.2017

Uprzejmie informujemy, że kłopoty z dostępnością Avaximu były przejściowe i ponownie szczepionka przeciw WZW typu A jest dostępna w naszej przychodni. Zapraszamy!

Kłopoty z dostępnością szczepionek

21.08.2017

Uprzejmie informujemy, że szczepionki przeciw wirusowym zapaleniom wątroby produkowane przez firmę Sanofi Aventis: HBVAXPRO oraz Avaxim są w chwili obecnej niedostępne na rynku i w związku z tym obecnie nie posiadamy tych szczepionek. Sytuacja taka potrwa najprawdopodobniej kilka tygodni. Poinformujemy o ponownej dostępności obu szczepionek w dziale aktualności.

Urlop dr Mileny Dorosz

18.08.2017

W związku z wyjazdem jako lekarz z Polską Misją Medyczną do Birmy, od początku września do końca grudnia w Przychodni nie będzie konsultować dr Milena Dorosz. Chętnych na konsultacje z Panią Doktor zapraszamy do końca sierpnia 2017 roku.

Nie sprzedajemy żółtych książeczek

18.08.2017

W nawiązaniu do licznych zapytań chcielibyśmy poinformować, że nie prowadzimy sprzedaży międzynarodowych certyfikatów szczepień, zwanych żółtymi książeczkami. Druki te wydajemy odpłatnie na życzenie chorego do szczepień wykonanych w naszej poradni.

Medellan certyfikowaną Poradnią Medycyny Podróży!

01.07.2017

Po ponad 2 latach kursów, szkoleń i starań staliśmy się certyfikowaną Poradnią Medycyny Podróży. Tym samym należymy do Krajowej Sieci Certyfikowanych Centrów Medycyny Podróży pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży.

Akceptujemy karty płatnicze

12.04.2017

Uprzejmie informujemy, że od dnia 01.04.2017 akceptujemy płatności dokonane kartami płatniczymi i kredytowymi. Serdecznie zapraszamy na konsultacje i szczepienia.

Nowy konsultant w Medellanie

01.02.2017

Do grona konsultantów poradni, po kilku miesiącach nauki i egzaminowania, dołączyła dr Aleksandra Lasota. Na co dzień Pani Doktor leczy chorych z chorobami zakaźnymi w jednym z warszawskich szpitali. Od listopada czytała dostępne piśmiennictwo, świeże doniesienia naukowe oraz międzynarodowe wytyczne aby być gotową podjąć wyzwania stawiane podczas konsultacji w Poradni Medellan. Dr Lasota jest szczególnie doświadczona z racji swojej specjalizacji, doświadczeń podróżniczych oraz odbytych staży w najdalszych zakątkach Afryki. Zapraszamy na konsultacje.

Podwyżka cen niektórych szczepionek

31.01.2017

Niestety w związku ze znaczącą podwyżką cen szczepionek firmy GlaxoSmithKline (Twinrix Adult, Havrix Junior i Adult, Engerix B) oraz Sanofi Pasteur (Typhim Vi, Stamaril, Avaxim), która miała miejsce w styczniu 2017 roku zmuszeni byliśmy podwyższyć również nasze ceny tych preparatów. Dla przykładu cena apteczna szczepionki Twinrix Adult wzrosła z 220 aż do 261 PLN. Podróżników umówionych na szczepienia przed zmianą cennika obowiązują oczywiście cen sprzed podwyżki.

Rozwój Poradni

04.01.2017

W związku z rozwijaniem naszej działalności zmuszeni byliśmy zmodyfikować system przyjmowania zapisów do Poradni. Od 05.01.2017 zapisy na konsultacje/szczepienia przyjmować będzie tylko recepcja Gabinetów BodyClinic, w których mieści się Przychodnia Medellan. Uprzejmie prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość przez pierwsze 2 tygodnie, jeśli Panie przyjmujące zapisy nie będą znały pełnej specyfiki naszego cennika lub odpowiedzi na niektóre Państwa trudne pytania. W razie takowych prosimy o kontakt z lekarzami Poradni (namiary na stronie KONTAKT). Dodatkowo chcielibyśmy również zapowiedzieć, że w związku z wydłużaniem terminów oczekiwania na wizytę, od połowy lutego do zespołu dołączą nowi lekarze, którzy obecnie są intensywnie szkoleni, żeby sprostać wyzwaniom związanym z Państwa podróżami.

Brak Boostrix Polio

02.01.2017

Uprzejmie informujemy, że w hurtowniach i aptekach, a skutkiem tego również w naszej przychodni nie ma dostępnej szczepionki Boostrix Polio. Wersja bez składnika przeciw poliomyelitis oraz szczepionka Dultavax, czyli ta sama, ale pozbawiona składnika przeciwkrztuścowego jest dostępna.

Spostrzeżenia z ostatnich tygodni

12.10.2016

W ostatnich dniach spotkaliśmy się z ogromną ilością niezgodnych z aktualną wiedzą informacji dotyczących profilaktyki przeciwmalarycznej oraz szczepień. W samym tylko ostatnim tygodniu prostowaliśmy informacje na temat: szczepionek przeciwtężcowych (podróżnik został zakwalifikowany do powtórnego potrójnego schematu podstawowego pomimo tego, że miał potwierdzone wykonanie wielu szczepień w schemacie podstawowym 15 lat wcześniej), stosowania Malarone (że jakoby występuje ograniczenie stosowania przez maks. 2 tygodnie), DEET (że jest zakazane u dzieci do 10 r.ż.). W dniu dzisiejszym również zauważyliśmy wpis w żółtej książeczce dotyczący profilaktyki przeciwmalarycznej wpisany ponadto po polsku. W poniedziałek uchroniliśmy również podróżników przed ponownym rozpoczynaniem schematu szczepień przeciw WZW typu A, gdy potrzebne była tylko 2. dawka. Ponadto nadal trafiają do nas osoby świeżo zaszczepione szczepionką przeciw żółtej gorączce z wpisem na 10 lat, podczas gdy zalecenia WHO od lipca zalecają już szczepienie raz na całe życie. Zwracamy na to uwagę, żebyście Państwo starali się sprawdzać jeszcze w innych źródłach niektóre otrzymane zalecenia.

Witamy na naszej nowej stronie internetowej

21.08.2016

Wraz z rozwojem naszej przychodni postanowiliśmy zmienić naszą stronę internetową. Stara strona stworzona w 2010 roku przestała odpowiadać na potrzeby osób szukających eksperckiej porady w zakresie medycyny podróży. Obecnie część informacji jest dostępna na naszej stronie internetowej. Łatwiej będzie również umawiać się na wizytę, a w dziale aktualności będziemy mogli informować o dużych zmianach w zakresie medycyny podróży i medycyny tropikalnej, ale również o zmianach logistycznych w zakresie funkcjonowania przychodni.