Szczepionki przeciw wzw typu A ponownie dostępne

08.11.2017

Udało nam się sprowadzić dość dużą porcję szczepionek przeciw wzw typu A. Kolejna dostawa planowana jest na początek kolejnego tygodnia. Zapraszamy do poradni.

Brak szczepionek przeciw WZW typu A

02.11.2017

Pozostały nam ostatnie sztuki szczepionki Havrix Adult, które zostaną podane zapisanym chorym w najbliższych dniach. Robimy co w naszej mocy, żeby uzyskać kolejne sztuki. Prosimy odwiedzać podstronę aktualności - jak tylko szczepionki znowu się pojawią ogłosimy to tutaj.

Brak Avaximu

20.10.2017

Bardzo nam przykro, ale w chwili obecnej nie mamy już dostępnej szczepionki Avaxim przeciw WZW typu A. Szczepionka ta nie jest dostępna obecnie na polskim rynku. Nadal wykonujemy szczepienia przeciw WZW typu A szczepionką Havrix Adult i Junior.

Zapisy na wizyty tylko telefonicznie

19.09.2017

Z powodu licznych zapytań drogą e-mailową oraz przez naszą stronę facebookową dotyczących umawiania terminu wizyty chcielibyśmy uprzejmie przypomnieć, że na konsultacje zapisywać się należy telefonicznie pod numerem telefonu: 22-8261160.

Wydłużenie oczekiwania na konsultacje

10.09.2017

Najmocniej przepraszamy, ale z powodu bardzo dużego zainteresowania naszymi konsultacjami czas oczekiwania na konsultacje w Poradni Medellan wydłużył się do ok.2 tygodni. Jesteśmy obecnie w okresie intensywnego szkolenia kolejnych lekarzy, którzy wkrótce rozpoczną współpracę z poradnią.

Avaxim dostępny

07.09.2017

Uprzejmie informujemy, że kłopoty z dostępnością Avaximu były przejściowe i ponownie szczepionka przeciw WZW typu A jest dostępna w naszej przychodni. Zapraszamy!

Kłopoty z dostępnością szczepionek

21.08.2017

Uprzejmie informujemy, że szczepionki przeciw wirusowym zapaleniom wątroby produkowane przez firmę Sanofi Aventis: HBVAXPRO oraz Avaxim są w chwili obecnej niedostępne na rynku i w związku z tym obecnie nie posiadamy tych szczepionek. Sytuacja taka potrwa najprawdopodobniej kilka tygodni. Poinformujemy o ponownej dostępności obu szczepionek w dziale aktualności.

Urlop dr Mileny Dorosz

18.08.2017

W związku z wyjazdem jako lekarz z Polską Misją Medyczną do Birmy, od początku września do końca grudnia w Przychodni nie będzie konsultować dr Milena Dorosz. Chętnych na konsultacje z Panią Doktor zapraszamy do końca sierpnia 2017 roku.

Nie sprzedajemy żółtych książeczek

18.08.2017

W nawiązaniu do licznych zapytań chcielibyśmy poinformować, że nie prowadzimy sprzedaży międzynarodowych certyfikatów szczepień, zwanych żółtymi książeczkami. Druki te wydajemy odpłatnie na życzenie chorego do szczepień wykonanych w naszej poradni.

Medellan certyfikowaną Poradnią Medycyny Podróży!

01.07.2017

Po ponad 2 latach kursów, szkoleń i starań staliśmy się certyfikowaną Poradnią Medycyny Podróży. Tym samym należymy do Krajowej Sieci Certyfikowanych Centrów Medycyny Podróży pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży.

Akceptujemy karty płatnicze

12.04.2017

Uprzejmie informujemy, że od dnia 01.04.2017 akceptujemy płatności dokonane kartami płatniczymi i kredytowymi. Serdecznie zapraszamy na konsultacje i szczepienia.

Nowy konsultant w Medellanie

01.02.2017

Do grona konsultantów poradni, po kilku miesiącach nauki i egzaminowania, dołączyła dr Aleksandra Lasota. Na co dzień Pani Doktor leczy chorych z chorobami zakaźnymi w jednym z warszawskich szpitali. Od listopada czytała dostępne piśmiennictwo, świeże doniesienia naukowe oraz międzynarodowe wytyczne aby być gotową podjąć wyzwania stawiane podczas konsultacji w Poradni Medellan. Dr Lasota jest szczególnie doświadczona z racji swojej specjalizacji, doświadczeń podróżniczych oraz odbytych staży w najdalszych zakątkach Afryki. Zapraszamy na konsultacje.

Podwyżka cen niektórych szczepionek

31.01.2017

Niestety w związku ze znaczącą podwyżką cen szczepionek firmy GlaxoSmithKline (Twinrix Adult, Havrix Junior i Adult, Engerix B) oraz Sanofi Pasteur (Typhim Vi, Stamaril, Avaxim), która miała miejsce w styczniu 2017 roku zmuszeni byliśmy podwyższyć również nasze ceny tych preparatów. Dla przykładu cena apteczna szczepionki Twinrix Adult wzrosła z 220 aż do 261 PLN. Podróżników umówionych na szczepienia przed zmianą cennika obowiązują oczywiście cen sprzed podwyżki.

Rozwój Poradni

04.01.2017

W związku z rozwijaniem naszej działalności zmuszeni byliśmy zmodyfikować system przyjmowania zapisów do Poradni. Od 05.01.2017 zapisy na konsultacje/szczepienia przyjmować będzie tylko recepcja Gabinetów BodyClinic, w których mieści się Przychodnia Medellan. Uprzejmie prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość przez pierwsze 2 tygodnie, jeśli Panie przyjmujące zapisy nie będą znały pełnej specyfiki naszego cennika lub odpowiedzi na niektóre Państwa trudne pytania. W razie takowych prosimy o kontakt z lekarzami Poradni (namiary na stronie KONTAKT). Dodatkowo chcielibyśmy również zapowiedzieć, że w związku z wydłużaniem terminów oczekiwania na wizytę, od połowy lutego do zespołu dołączą nowi lekarze, którzy obecnie są intensywnie szkoleni, żeby sprostać wyzwaniom związanym z Państwa podróżami.

Brak Boostrix Polio

02.01.2017

Uprzejmie informujemy, że w hurtowniach i aptekach, a skutkiem tego również w naszej przychodni nie ma dostępnej szczepionki Boostrix Polio. Wersja bez składnika przeciw poliomyelitis oraz szczepionka Dultavax, czyli ta sama, ale pozbawiona składnika przeciwkrztuścowego jest dostępna.

Spostrzeżenia z ostatnich tygodni

12.10.2016

W ostatnich dniach spotkaliśmy się z ogromną ilością niezgodnych z aktualną wiedzą informacji dotyczących profilaktyki przeciwmalarycznej oraz szczepień. W samym tylko ostatnim tygodniu prostowaliśmy informacje na temat: szczepionek przeciwtężcowych (podróżnik został zakwalifikowany do powtórnego potrójnego schematu podstawowego pomimo tego, że miał potwierdzone wykonanie wielu szczepień w schemacie podstawowym 15 lat wcześniej), stosowania Malarone (że jakoby występuje ograniczenie stosowania przez maks. 2 tygodnie), DEET (że jest zakazane u dzieci do 10 r.ż.). W dniu dzisiejszym również zauważyliśmy wpis w żółtej książeczce dotyczący profilaktyki przeciwmalarycznej wpisany ponadto po polsku. W poniedziałek uchroniliśmy również podróżników przed ponownym rozpoczynaniem schematu szczepień przeciw WZW typu A, gdy potrzebne była tylko 2. dawka. Ponadto nadal trafiają do nas osoby świeżo zaszczepione szczepionką przeciw żółtej gorączce z wpisem na 10 lat, podczas gdy zalecenia WHO od lipca zalecają już szczepienie raz na całe życie. Zwracamy na to uwagę, żebyście Państwo starali się sprawdzać jeszcze w innych źródłach niektóre otrzymane zalecenia.

Nowy cennik

01.10.2016

Nieustannie rosnące ceny szczepionek powodują, że okresowo, zwykle 2 razy w roku musimy zmieniać ceny niektórych szczepionek. 01.10.2016 na stronie pojawił się nowy cennik. Ceny większości najczęściej stosowanych szczepionek (Clodivac, Typhim Vi, Havrix, Twinrix) nie uległy zmianie. Po ustaleniu nowych cen porównaliśmy je z cennikami konkurencji i możemy pochwalić się, że ceny mamy nadal bardzo konkurencyjne, a na niektóre szczepionki najniższe w Warszawie.

Zmianie, tym razem obniżeniu cen, uległ także cennik konsultacji. Obecnie pełna konsultacja z omawianiem profilaktyki przeciwmalarycznej, apteczki podróżnej, profilaktyki biegunki podróżnych, szczepień kosztuje - 80 złotych za osobę. Do tego kosztu, w przypadku wykonywania szczepień, tak jak dotychczas trzeba będzie doliczyć również koszt 35 PLN wykonania szczepienia oraz koszt samych szczepionek.

Prośba o respektowanie naszych zasad dotyczących konsultacji

20.09.2016

Szanowni Podróżnicy, niejednokrotnie stykamy się z sytuacją, że osoba, która zdecydowała się na usługę SZCZEPIENIE (35 PLN) obejmującą konsultację samych szczepień, kwalifikację, wykonanie szczepień oraz wypełnienie stosownej książeczki jeszcze "dodatkowo" prosi o receptę, albo dopytuje o inne kwestie związane z zagrożeniami w podróży (np. profilaktykę przeciwmalaryczną lub biegunkę podróżnych).

Uprzejmie prosimy o uszanowanie naszych zasad, które zakładają wystawianie recept dopiero po zebraniu wywiadu, określeniu ryzyka. Prosimy o zrozumienie, że jesteśmy odpowiedzialni za ryzyko związane z przepisanych lekami i nie możemy wystawiać recepty na leki, których żąda podróżnik. Zalecenia takie dajemy jedynie w przypadku pełnej konsultacji, z określeniem wskazań do stosowania leku. Wówczas możemy czuć, że przygotowaliśmy podróżnika właściwie do wizyty. Kwota w wysokości 35 PLN jest kwotą za wykonanie szczepień, nie za całą usługę przygotowania do wyjazdu. Dodatkowo poszerzenie konsultacji o dodatkowe problemy powoduje, że czas spotkania pierwotnie przewidziany na 20-30 min. wydłuża się i tworzą się opóźnienia związane z dyskomfortem innych czekających.

Jeśli wiecie Państwo jakich leków potrzebujecie, to rozumiemy to doskonale. My też wiemy jakich leków potrzebujemy gdy wyjeżdżamy w podróże egzotyczne. W takiej sytuacja zapraszamy jednak do lekarzy POZ, którzy powinni zadbać o Państwa bezpieczeństwo również w trakcie podróży.

Urlop Dr Mileny Dorosz

21.08.2016

W dniach od 26.08 do 04.09.2016 dr Milena Dorosz będzie na urlopie. W tym czasie chorych konsultować będzie dr Jan Gietka. Z powodu bardzo dużej ilości innych obowiązków, możliwości konsultacji w tym tygodniu są mocno ograniczone.

Witamy na naszej nowej stronie internetowej

21.08.2016

Wraz z rozwojem naszej przychodni postanowiliśmy zmienić naszą stronę internetową. Stara strona stworzona w 2010 roku przestała odpowiadać na potrzeby osób szukających eksperckiej porady w zakresie medycyny podróży. Obecnie część informacji jest dostępna na naszej stronie internetowej. Łatwiej będzie również umawiać się na wizytę, a w dziale aktualności będziemy mogli informować o dużych zmianach w zakresie medycyny podróży i medycyny tropikalnej, ale również o zmianach logistycznych w zakresie funkcjonowania przychodni.